Leczenie kanałowe pod mikroskopem

leczenie-kanalowe-krakow-ruczaj-beata-marszalek-02Endodoncja – leczenie kanałowe

Obszerną częścią stomatologii zachowawczej jest również endodoncja, popularnie zwana leczeniem kanałowym. Leczenie kanałowe polega na precyzyjnym mechanicznym i chemicznym opracowaniu kanałów zęba i usunięciu z nich zakażonej bakteryjnie miazgi, a tym samym likwidacji stanu zapalnego.

W naszym gabinecie stosujemy wysokiej jakości narzędzia do mechanicznego opracowywania kanałów korzeniowych, co pozwala na dokładne oczyszczenie kanału z zakażonej miazgi.

Po oczyszczeniu z miazgi i poszerzeniu lekarz wypełnia kanał specjalnym materiałem – gutaperką. Szczelne wypełnienie kanału przy pomocy metody kondensacji pionowej gutaperki na gorąco, która stosowana jest w naszym gabinecie minimalizuje ryzyko powikłań.


Leczenie odbywa się w koferdamie

Leczenie odbywa się w koferdamie,w izolacji pola zabiegowego przed dostępem śliny.

Koferdam zabezpiecza również jamę ustną pacjenta przed kontaktem ze środkami chemicznymi stosowanymi do płukania zainfekowanych kanałów.


Cały proces leczenia kanałowego w naszym gabinecie odbywa się przy pomocy mikroskopu

leczenie-kanalowe-krakow-ruczaj-beata-marszalekCały proces leczenia kanałowego w naszym gabinecie odbywa się przy pomocy mikroskopu.

Praca w powiększeniu umożliwia precyzyjne rozpoznanie topografii wnętrza zęba i ostrożniejsze operowanie narzędziami przez co zapewnia mniejsze ryzyko powikłań,zwiększa powodzenie leczenia.

Wielu pacjentów obawia się leczenia kanałowego.

Należy jednak zdać sobie sprawę, że leczenie kanałowe może być jedynym sposobem na uniknięcie ekstrakcji zęba, a co za tym idzie – powstania nieestetycznej przerwy w uzębieniu i wynikłych z tego konsekwencji dla całego zgryzu, dlatego warto poddać się leczeniu endodontycznemu.

endometr-raypexLeczenie kanałowe w naszym gabinecie jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym, które umożliwia bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Zabieg trwa zwykle około 1,5 godziny. Leczenie kanałowe wymaga zwykle dwóch sesji w odstępach czasowych, w zależności od budowy kanałów i skali zastanego stanu chorobowego.

Leczenie podlega kontroli radiologicznej. Wykonujemy średnio 3 zdjęcia punktowe RVG ,przed leczeniem,w trakcie i kontrolne po wypełnieniu kanałów.